منابع آبهای زیرزمینی حداکثر 250متر باما فاصله دارند.اگراضافه برداشت نکنیم مجبورنخواهیم بود به هزاران کیلومتردورترفکرکنیم
طرح نجات آب کشاورزی

طرح نجات آب کشاورزی
راههای بهره برداری مناسب از آب در بخش کشاورزی وصرفه جویی دراین زمینه 
قالب وبلاگ
در این سمینار پروفسور "جان لاند کویست" (Jan Lundqvist) از موسسه بین المللی آب استکهلم، اظهار داشت: باید توجه خود را به بهره وری غذایی معطوف کنیم. درحالی که در 15 سال گذشته، سرانه تولید غذا افزایش یافته است، اما تعداد افراد دارای سوء تغذیه نیز رو به افزایش است.
وی سپس افزود: مقدار زیادی از غذای تولیدی در انبارها از بین می رود و هرگز به بازار نمی رسد، بنابراین بازده تولید غذا در زمان حاضر پایین تر از ارقامی است که ما به صورت مستقیم برای تولید در نظر می گیریم.
روز جهانی آب نخستین بار در سال 1992 در بیست و یکمین دستور جلسه کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل UNCED در شهر ریودوژانیرو برزیل رسما مطرح شد.
در این کنفرانس از تمام کشورها خواسته شد تا در راستای اجرای بیانیه 21 سازمان ملل، این روز را به عنوان روز ترویج و آگاه سازی مردم در مورد آب اختصاص داده و از طریق پخش و اشاعه نشریه ها و برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها در گرامیداشت آن بکوشند.
افزون بر کشورهای عضو سازمان ملل، بسیاری از سازمان‌های غیردولتی (NGO ها) مسایلی از قبیل چگونگی دستیابی بیش از یک میلیارد نفر به آب شرب سالم و یا نقش زن و مرد در خانواده برای دستیابی به آب سالم را پررنگ تر می‌کنند.
همچنین آژانسی از سوی سازمان ملل برای هماهنگی مسایلی در مورد روز جهانی‌ آب تعیین می‌شود که بسیاری از مسایل را در مورد منابع آب منعکس می‌کند.

بخش امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (UNDESA)، دهه 2005 تا 2015 را با عنوان "آب برای زندگی" معرفی کرده است.

این دهه با هدف جهانی ‌"تمرکز بیشتر روی موضوعات مربوط به آب" آغاز شده که تلاش برای استفاده از مشارکت زنان در فعالیت‌های توسعه مرتبط با آب و همکاری در همه سطوح برای دستیابی به اهداف مربوط به آب در اعلامیه هزاره و برنامه نشست جهانی توسعه پایدار در ژوهانسبورگ را شامل می‌شود.

از سال 1993 هر سال یک شعار جدید درباره مسایل حیاتی و حساس آن زمان برگزیده می‌شود تا فعالیت‌های جامعه بر پایه آن شعار شکل گیرد. 

از سال 1994 تاکنون عنوان‌های ویژه روزهای جهانی آب به ترتیب زیر بوده است:

1994: آب و دغدغه‌های همگانی؛ 
1995: آب و زنان؛ 
1996: آب و شهرهای تشنه؛ 
1997: آب جهان، آیا کافیست؟؛ 
1998: آب زیرزمینی، گنجینه پنهان؛ 
1999: همه در پایین دست رودخانه‌ها زندگی می‌کنند؛ 
2000: آب برای قرن 21؛ 
2001: آب برای سلامت؛ 
2002: آب برای توسعه؛ 
2003: آب برای آینده؛ 
2004: آب و بلایا؛ 
‌2005: آب برای زندگی؛ 
2006: آب و فرهنگ؛ 
2007: سازگاری با کم آبی؛ 
2008: آب و سلامت؛ 
2009: آب های مشترک، فرصت‌های مشترک؛ 
2010: آب پاک برای جهان سالم؛ 
2011 : آب برای شهرها: پاسخ به چالش شهرنشینی.

(منبع خبر: www.news.moe.org.ir)

[ دوشنبه نهم آبان ۱۳۹۰ ] [ 13:51 ] [ خانم گیوه چی دبیر علوم اجتماعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ برگرفته از نام میراب به معنی مقسم ونگهبان آب جهت ارائه راهکارهای مناسب درزمینه استفاده بهینه از آب کشاورزی ایجاد گردیده ومنتظر نظرات سازنده بینندگان محترم دراین راستا می باشد.
امکانات وب
مترجم سایت

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر

فال حافظQaplan

برای ورود به سایت کتاب 57 کلیک کنید
موسسه کتاب 57